Kontakt

Zadzwoń

  planujesz zostać właścicielem kota

  myślisz o kolejnym kocim towarzyszu

  masz w planach przeprowadzkę lub inny wyjazd z kotem

  spodziewacie się dziecka i obawiacie reakcji kota

  chcesz wzbogacić środowisko kota i zgłębić swoją wiedzę

  Twój kot zaczął zachowywać się inaczej niż zwykle

Umów się na konsultację jeśli:


kształt 1
kształt 2
opieka nad kotem podczas wyjazdu warszawa
łapka lewa
łapka prawa
opiekun zwierząt warszawa
Koci opiekun Warszawa

Jestem dyplomowanym kocim behawiorystą i technikiem weterynarii. Od wielu lat obcuję na co dzień z kotami. Darzę je wielką miłością, rozumiem kocie potrzeby i z łatwością nawiązuję kontakt z tymi wspaniałymi czworonogami. Jeśli mieszkasz w Warszawie, podczas twojego wyjazdu mogę nie tylko sprawować opiekę nad twoim kotem, ale też – gdy zajdzie taka potrzeba – podać mu leki albo zmienić opatrunek. Moja praca to moja największa pasja. Możesz więc mieć pewność, że pod twoją nieobecność twój pupil będzie bezpieczny i szczęśliwy.

Ostatnimi czasy usługa opieki nad zwierzętami domowymi zyskuje na popularności. Teoretycznie znalezienie kociego opiekuna w Warszawie nie stanowi problemu – w sieci nie brak ofert petsitterów. Trudno jednak sprawdzić ich wiarygodność i rzetelność inaczej, jak tylko powierzając im pieczę nad swoim pupilem. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że petsitter ma kompetencje i doświadczenie w opiece nad kotami, skorzystaj z pomocy profesjonalisty.

Gdzie szukać opiekuna zwierząt w Warszawie?

Twojemu kotu łatwiej będzie znieść czas rozłąki z tobą, jeśli codziennie spotka go miła chwila, na którą nauczy się czekać. Ty zaś możesz bez obaw o swojego pupila rozkoszować się urlopem albo skupić na zadaniach, które zmusiły cię do wyjazdu.

W czasie gdy będziesz poza Warszawą, koci opiekun:

  • zaprzyjaźni się z twoim kotem,
  • nakarmi go zgodnie z twoimi wytycznymi,
  • wymieni wodę w misce na świeżą,
  • posprząta w kociej toalecie,
  • zapewni kotu codzienną dawkę ruchu poprzez zabawę,
  • zaspokoi jego potrzebę czułości solidną dawką pieszczot,
  • zarejestruje spędzone z twoim kotem chwile i prześle ci zdjęcia/filmiki.

Jeśli należysz do osób, które traktują zwierzęta jak członków rodziny, to z pewnością wiesz, że opieka nad kotem nie ogranicza się do zapewnienia mu pełnej miski i czystej kuwety. Koty mają też potrzeby emocjonalne. Ich zrozumieniem powinna wykazać się osoba, której powierzysz pieczę nad swoim pupilem. Petsitter to ktoś, kto nie tylko nakarmi twojego czworonożnego przyjaciela, ale też poświęci mu czas i uwagę, zadba o to, by poczuł się lepiej w pustym mieszkaniu.

Czym zajmuje się koci opiekun?

Kot pozostawiony sam w domu ogromnie tęskni za swoim „stadem”. Dlatego, jeśli planujesz dłuższy czy krótszy wyjazd i nie możesz zabrać swojego czworonożnego przyjaciela za sobą (warto spróbować! wbrew pozorom, koty dość szybko adaptują się do nowych miejsc), koniecznie rozważ zapewnienie mu fachowej opieki. Oczywiście nawet najlepszy opiekun zwierząt w Warszawie nie zdoła zastąpić kotu „jego” człowieka, niemniej może umiejętnie pomóc mu przetrwać czas rozłąki.

Prawdą jest, że koty są zwierzętami terytorialnymi i czują się bezpiecznie w swoim rewirze, czyli – w przypadku domowych pupili – w mieszkaniu opiekuna. Prawdą jest także, że dla większości zwierzaków podróż jest dużym stresem. Niemniej koty bardziej niż do miejsca przywiązują się do „swoich” ludzi, a nauczone życia „w stadzie” (które z tym przypadku stanowią domownicy), źle znoszą samotność. Tracą też poczucie bezpieczeństwa w obliczu zmiany codziennej rutyny, na którą składają się np. pory posiłków czy pieszczoty przy wieczornym oglądaniu telewizji.

Koty są samotnikami. Nie przywiązują się do opiekuna, lecz do miejsca. Oto kolejny szkodliwy stereotyp. Wychodząc z tego założenia, wielu opiekunów nawet nie rozważa zabrania z sobą pupila na wakacje, by oszczędzić mu stresu związanego ze zmianą otoczenia. Wydaje się przy tym, że w takiej metropolii jak Warszawa opieka nad kotem podczas wyjazdu nie stanowi dużego problemu – zawsze znajdzie się sąsiad gotów co pewien czas uzupełnić kocią miskę…

Czy koty potrzebują stałej opieki?

Petsitter Warszawa

Koty uchodzą za bezproblemowe zwierzęta domowe, a co najmniej łatwiejsze „w obsłudze” niż psy. Nie trzeba wyprowadzać ich na spacery, potrafią zadbać o swoją higienę. Chodzą własnymi ścieżkami i rzadko domagają się uwagi. Można zostawić je same na wiele godzin, a nawet na kilka dni. Większość z powyższych sformułowań to mity, które niejednemu udomowionemu kotu przynoszą sporo krzywdy. Sprawdź, dlaczego nie powinieneś zostawiać swojego pupila bez opieki i jak może ci pomóc petsitter!

Petsitter – kim jest opiekun dla kota?

koci psycholog Warszawa, mobilny technik weterynarii i opiekun kotów
koci psycholog Warszawa, mobilny technik weterynarii i opiekun zwierząt
koci psycholog Warszawa, mobilny technik weterynarii i opiekun zwierząt
koci psycholog Warszawa, mobilny technik weterynarii i opiekun zwierząt

Warszawa i okolice

Godziny pracy:

poniedziałek- piątek: od 9:00 do 20:00 

sobota: od 10:00 do 15:00